Како да се готви боранија?

À TESTER

Работа

на 08.02.2022 година во 17:32 часот

Како да се готви свеж боранија?

Како да се готви свеж боранија?

На пареа, варени… Постојат различни начини на готвење боранија. Нашите упатства за а готвење совладан.

За да се зачуваат сите придобивки и хранливи материи од боранија, готвење со пареа е најпогоден. Без разлика дали користите пареа или кошничка за пареа, 35 минути се доволни за да се свари боранија.

Вриењето останува најнапредно. За повеќе вкус, може да се додаде сол или супа во водата. За малку крцкави боранија, почекајте 12 минути. За повеќе стопен зеленчук потребни се 15 минути. За да ја одржите убавата зелена боја на боранија, идеален е ладен туш по готвењето.

Како да се готви замрзнат боранија?

Како да се готви замрзнат боранија?

Прочитајте исто така Совети за готви совршено боранија

Како и другите зеленчуци, боранија се одгледува и се бере главно во лето. Во текот на другите сезони, можно е да се префрли на замрзнат боранија. За разлика од свежиот боранија, прво се вари замрзнатиот грав. Затоа, времето на нивното готвење може да се намали.

Како да се готви конзервирана боранија?

Како да се готви конзервирана боранија?

На неколку кесички се споделуваат упатствата за готвење. Во спротивно, оставете ги да се варат 3 минути. Во зовриена солена вода, почекајте 5 минути за да добиете многу нежна боранија.

Идеи за рецепти за готвење боранија

Идеи за рецепти за готвење боранија

Конзервирана боранија е достапна и во текот на целата година. Тоа е едноставна и брза алтернатива за дегустација на овој зеленчук. Тие исто така беа расчистени. Само исцедете го, па ставете го во тавата со копчето за путер. Нотка сол и малку лук може да додадат малку вкус на боранија.

À Lire  Потеклото на скарата

Без разлика дали е свеж или замрзнат, варен или на пареа, останува само да се свари боранија пред да се јаде. Ако сакате да ги јадете топли, боранија може да се пржи со сол, бибер и зошто да не, некои зачини како кари, куркума или ѓумбир. Ако добро се комбинираат со месо и Риба, вегетаријанците можат да ги комбинираат со компири, печурки, ориз или тестенини.

За рецепт пооригинален и гурмански, можете да се одлучите за пакет боранија. Неколку гранки беа опкружени со парче сланина, сало или пршута. За да завршите, може да се додадат малку маслиново масло и борови ореви. Овој рецепт може да се јаде топол или ладен.

Како да исечете боранија?

Како да исечете боранија?

Во лето ретко помислуваме на салата од боранија бидејќи е вкусна! Има многу идеи за украсување салати: компири, домати, маслинки, фета, моцарела, индиски ореви, тврдо варени јајца… Салатата можете да ја зачините како што ви одговара.

Започнете со отстранување на двата краја така што ќе ги откинете со рацете. Можете да користите и нож. Исплакнете ги неколку пати со вода. Потоа можете да го послужите целото, или да го исечете по потреба.

Како да ги отстранам жиците од боранија?

Зошто да ги отсечете краевите на боранија? Зошто мешунката од мунг? Од една страна, извадете го стеблото (крајот што го поврзува гравот со растението): цврсто и несварливо, не зафаќа простор на вашата чинија.

Како да се готви боранија од градината?

Оревите се одземени од ливчињата: скршете ги ливчињата и повлечете ги за да ги отстраните конците. Свежината на јатката ја препознаваме по неговата цврстина: мора да се скрши со остар удар. Зрната не ги оставаме потопени во вода, ги плакнеме и брзо ги сушиме.

Како да се готви зелен зеленчук?

Само треба да ставите вода на дното на садот. Потоа ставете ги оревите во корпа откако ќе ги излупите и измиете. Времето за готвење во основа е исто како кога се готви во вода. Оставете 15 минути за стопените кикиритки и 12 минути за крцкавите кикирики.

  • Готвење зелен зеленчук
  • Потопете го зеленчукот 5 до 7 минути во тенџере со солена зовриена вода.
  • Подгответе сад со ледена вода.
  • Исцедете го зеленчукот и потопете го во ледена вода.
À Lire  Украсување на фенг шуи кујна

Откако ќе се излади и исцеди, зеленчукот е готов за готвење.

Кој е најдобриот начин да се готви зеленчук?

Како да се вари зеленчукот на пареа? Преградата или дното на тепсијата ќе ја наполните со мала количина вода. Ќе ја ставите храната во корпата за пареа и ќе го заклучите шпоретот под притисок. Сè ќе готвите на тивок оган додека вентилот не засвирне. Исто така, само треба да го броите времето за готвење според храната што треба да ја подготвите.

Како да го освежите зеленчукот?

Брзото испарување во кошница на пареа (за да се избегнат минерали растворливи во вода) е најдобриот начин да се зачуваат хранливите квалитети на зеленчукот. Тоа е и најдобриот начин на готвење за да се зачува добриот вкус на храната.

Како да се зачува хлорофилот?

За да го освежите изнемоштениот зеленчук, едноставно натопете го во вода со оцет и две коцки шеќер. Ако зеленчукот ви е замрзнат, не го фрлајте. Потопете ги во купка со ладна саламура еден час и ќе ја вратат сета свежина.

Солта е многу важна бидејќи ќе помогне да се подобри бојата. Пресметајте 10 грама сол на литар. Откако ќе зоврие, исцедете го зеленчукот и вратете го во садот со ледена вода. Го сфаќате овој познат термички шок кој ќе го поправи хлорофилот“.

Како да ја задржите крцкавоста на зеленчукот?

Како да ја задржите бојата на зеленчукот? Додека се варат, подгответе сад со ладна вода исполнета со коцки мраз, без да ја намалите количината: колку е поголем термичкиот шок, толку бојата е подобра. Исцедете го зеленчукот и веднаш потопете го во ледена вода. Откако ќе се излади, повторно исцедете го.

Како да чувате варени боранија?

Едноставно потопете го зеленчукот директно во ледена вода (изладена вода) за да ја поставите бојата и да го прекинете готвењето. Ова ќе ги задржи свежи и шарени!

Како да складирате боранија од градината?

Откако ќе се сварат оревите, прелијте ги со малку маслиново масло и сол и чувајте ги во херметички затворен сад во фрижидер.

- Advertisement -
- Advertisement -

Ultime ricette

- Advertisement -

Vous en voulez plus ?

- Advertisement -